Home > Δελτία Τύπου > Έναρξη για το φετινό φεστιβάλ των Ταυρείων και του Πολιτιστικού Σεπτέμβρη με μεγάλες συναυλίες
16 Σεπτεμβρίου, 2022 13:55

Παρασκευή, 16/9: ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΤΣΙΡΑΣ

Σάββατο, 17/9: Forever Friends Live Concert

Κυριακή, 18/9: Μανώλης Φάμελλος

Δευτέρα, 19/9: Έμμελον

Ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου «στολίζει» μουσικά τον Σεπτέμβριο κι ετοιμάζεται να διασκεδάσει στους ρυθμούς του φεστιβάλ του: «ΤΑΥΡΕΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ».

Το Φεστιβάλ ανοίγει σήμερα με τη μεγάλη συναυλία του καταξιωμένου τραγουδιστή Γιάννη Κότσιρα στην πλατεία Αγίου Γεωργίου-Εθνικής Αντίστασης στον Ταύρο, στις 21.00.

Οι συναυλίες συνεχίζουν τις επόμενες ημέρες με μουσική για όλες τις ηλικίες των θεατών και ελεύθερη είσοδο:

• Σάββατο, 17/9: πλ. Ηρώων Πολυτεχνείου-Δημαρχείο, Μοσχάτο, στις 19.00. «Forever Friends Live Concert», Rock συναυλία με μουσικά τοπικά νεανικά συγκροτήματα.
  • Κυριακή, 18/9: πλ. Ηρώων Πολυτεχνείου-Δημαρχείο, Μοσχάτο, στις 20.30. Συναυλία με τον Μανώλη Φάμελλο που παρουσιάζει αγαπημένα τραγούδια σε ένα διαφορετικό live Πρόγραμμα. Με την υποστήριξη της Περιφέρειας Αττικής.
  • Δευτέρα, 19/9: πλ. Ηρώων Πολυτεχνείου-Δημαρχείο, Μοσχάτο, στις 20.30. Το συγκρότημα έντεχνης ελληνικής μουσικής «Έμμελον» σε ένα μουσικό αφιέρωμα μνήμης με αφορμή την επέτειο των 100 χρόνων από την Μικρασιατική Καταστροφή.

Όλο το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει αναρτηθεί στη σελίδα του Δήμου μας: www.dimosmoschatou-tavrou.gr

Κατά τη διάρκεια των εκδηλώσεων του Φεστιβάλ, όσοι θεατές επιθυμούν, μπορούν να προσφέρουν τρόφιμα μακράς διάρκειας και είδη καθημερινής ανάγκης για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου μας.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου