Home > Αποφάσεις - Προσκλήσεις Συλλογικών Οργάνων > Α΄ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ Δ.Σ- ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΕΙΚΤΗ (ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ & ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗΣ) ΣΤΙΣ 22/12 ΠΕΜΠΤΗ & ΩΡΑ 19:00 ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
22 Δεκεμβρίου, 2023 15:55

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                    Μοσχάτο 22/12/2023

ΔΗΜΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΤΑΥΡΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κοραή 36 & Αγ. Γερασίμου                                                        Προς: τον κ. Δήμαρχο &

Τ.Κ.: 18345                                                                              τους Δημοτικούς Συμβούλους

Τηλ. Κέντρο: 213-2019600                                                       Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

Fax: 210-9416154

Πληροφορίες: κ. Καραγιάννη

ΚΟΙΝ.:

Φορείς & Δημότες

Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου

Αριθμ. Πρωτ.: 23159

Καλείστε στην 41η τακτική μεικτή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, όπου σύμφωνα με το άρθρο 11 του ν.5043/2023, θα λάβει χώρα δια ζώσης και μέσω τηλεδιάσκεψης, στην αίθουσατου Δημοτικού Συμβουλίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Μοσχάτου (Σολωμού & Κωνσταντινουπόλεως), στις 28  Δεκεμβρίου 2023 ημέρα Πέμπτη με ώρα έναρξης 19:00 μ.μ, με τα εξής θέματα:

1.      Ψήφιση του ετήσιου τεχνικού προγράμματος του Δήμου, έτους 2024.

2.      Λήψη απόφασης για την έγκριση του 1ου Α.Π.Ε. (τακτοποιητικού) του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΡΑΜΠΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΜΕΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ».

3.      Λήψη απόφασης για την έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. (τακτοποιητικού) του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΚΑΘΑΡΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ».

4.      Λήψη απόφασης για την έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής για το έργο: «Ολοκληρωμένη ανάπλαση περιοχής Ο.Τ. 16».

5.      Λήψη απόφασης υποβολής αιτήματος για ένταξη στο πρόγραμμα του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ) «Πρόγραμμα επιχορήγησης επιχειρήσεων, φορέων και οργανισμών του δημοσίου τομέα και επιχειρήσεων Δήμων και Περιφερειών, για την απασχόληση 21.500 ανέργων, ηλικίας 55-67 ετών», για την πρόσληψη 56 ατόμων».

6.      Λήψη απόφασης για την έγκριση υποβολής πρότασης στο «ΤΠΑ Υπουργείου Εσωτερικών» στο άξονα προτεραιότητας 2.4 «Πρόληψη & διαχείριση κινδύνων».

7.      Λήψη απόφασης για την χρονική παράταση της υπ’ αρ. πρωτ.:11540/20-12-2022 σύμβασης  για την προμήθεια παντοπωλείου και ελαιόλαδο.

8.     Λήψη απόφασης για την χρονική παράταση της υπ’ αρ. πρωτ.:22277/16-12-2022 σύμβασης  για την προμήθεια ειδών άρτου και ζαχαροπλαστικής –ομάδα Ε΄.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΑΝΟΜΗ:                                                                                     Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Γενικό Γραμματέα

Προϊσταμένους Διευθύνσεων

Νομικούς Συμβούλους                                                                               ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΕΛΙΣΤΑΣ