Ανακοίνωση για ανάδειξη υπότροφου σπουδών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23

Home > Ανακοινώσεις > Ανακοίνωση για ανάδειξη υπότροφου σπουδών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23
14 Ιουλίου, 2022 14:42

Ανακοίνωση για ανάδειξη υπότροφου σπουδών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23

Ο Δήμος Μοσχάτου –Ταύρου εξασφάλισε μία υποτροφία σπουδών διετούς φοίτησης για αποφοίτους Λυκείου  που  αφορά αποκλειστικά το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Την υποτροφία παρέχει ο  εκπαιδευτικός Οργανισμός  ΙΕΚ ΑΛΦΑ στο πλαίσιο δράσεων  Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης.

Ο/Η υπότροφος θα επιλεγεί από το Δήμο Μοσχάτου –Ταύρου με βάση  κοινωνικά, οικονομικά και ακαδημαϊκά κριτήρια (επιδόσεις στο λύκειο), ενώ όλοι οι υποψήφιοι με χαμηλό εισόδημα  που θα αιτηθούν στον Δήμο μας θα τύχουν ειδικής έκπτωσης στα δίδακτρα της ανωτέρω σχολής.

Οι εκπαιδευτικοί όροι και προϋποθέσεις  προσδιορίζονται στο συνημμένο  έγγραφο που ακολουθεί .

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να καταθέσουν την αίτησή τους στο πρωτόκολλο του Δήμου μέχρι τις 2/09/2022.

Η αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από:

• Φωτοτυπία ταυτότητας αιτούντος
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα
  • Πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
  • Οποιοδήποτε έγγραφο μπορεί να είναι ενισχυτικό του αιτήματος(π.χ βεβαίωση ανεργίας ,πιστοποιητικό ΚΕΠΑ κλπ )

Πληροφορίες στα τηλέφωνα:: 210 9422927 και 210 3463116