Home > Δελτία Τύπου > «Ένα μουσικό ταξίδι στο ελληνικό τραγούδι» στον Δήμο Μοσχάτου-Ταύρου, την Κυριακή 2 Ιουνίου 2024
29 Μαΐου, 2024 13:59

«Ένα μουσικό ταξίδι στο ελληνικό τραγούδι» στον Δήμο Μοσχάτου-Ταύρου, την Κυριακή, 2 Ιουνίου 2024

Την Κυριακή 2 Ιουνίου 2024, στις 19.30, το αμφιθέατρο «Τζένη Βάνου» στο Πολιτιστικό Κέντρο «Θεόδωρος Αγγελόπουλος» στο Μοσχάτο (Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού), θα γεμίσει μελωδία και ήχους, με τις φωνές 50 χορωδών από το μουσικό εργαστήρι «Ο Αμφίων» και την μικτή 4φωνη χορωδία του, που θα μας ταξιδέψουν με μία αναδρομή στο ελληνικό τραγούδι.

Το μουσικό εργαστήρι «Ο Αμφίων», έχοντας πίσω του πολύχρονη επιτυχημένη παρουσία και εμφανίσεις σε μεγάλα θέατρα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, έρχεται στο πολιτιστικό μας κέντρο για να μας παρουσιάσει ένα πρόγραμμα γεμάτο από τραγούδια που όλοι αγαπάμε και τραγουδάμε.

Στην καλλιτεχνική Διεύθυνση είναι ο καθηγητής μουσικής και μαέστρος Γιώργος Κοκκίνης. Στην κιθάρα θα απολαύσουμε τον Παντελή Μουρελάτο και τον Βαγγέλη Καραμπέτσο, ενώ στο μπουζούκι θα είναι ο Ηλίας Δαμιανός και ο Σπύρος Καλυβάς. Πρόεδρος του Μουσικού Εργαστηρίου είναι ο Παντελής Μουρελάτος.

H είσοδος στην εκδήλωση είναι ελεύθερη.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου