ΕΚΤΑΚΤΗ Ο.Ε – ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- ΣΤΙΣ 28/12 ΠΕΜΠΤΗ & ΩΡΑ 9:30 ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ (ΚΟΡΑΗ 36)

Home > Αποφάσεις - Προσκλήσεις Συλλογικών Οργάνων > ΕΚΤΑΚΤΗ Ο.Ε – ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- ΣΤΙΣ 28/12 ΠΕΜΠΤΗ & ΩΡΑ 9:30 ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ (ΚΟΡΑΗ 36)
27 Δεκεμβρίου, 2023 15:52

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΔΗΜΟΣ  ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΤΑΥΡΟΥ                                                        Μοσχάτο 27/12/2023

Κοραή 36 & Αγ. Γερασίμου

Τ.Κ. 18345                                                                                       Προς:

Τηλ. Κέντρο: 213-2019600                                                                 τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους

Πληροφορίες: κ. Καραγιάννη                                                              Μέλη Οικονομικής Επιτροπής

Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

Αριθμ. Πρωτ.: 23383

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Καλείστε στην 32η  έκτακτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, σύμφωνα με την παρ. 6 του άρθρου 75 του ν. 3852/2010, στο Δημαρχείο (Κοραή 36) δια ζώσης, στις 28 Δεκεμβρίου 2023 ημέρα Πέμπτη  με ώραέναρξης 9:30 π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Αποδοχή χρηματοδότησης του Ελληνικού Οργανισμού Ανακύκλωσης , για το τέλος ταφής του α΄ εξαμήνου 2023.

2.Λήψη απόφασης που αφορά στην 8η τροποποίηση – αναμόρφωση προϋπολογισμού  οικονομικού έτους 2023.

3. Λήψη απόφασης για την απόδοση του υπ’ αριθ. 1525/16.10 χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.

Η συνεδρίαση συγκαλείται ως κατεπείγουσα βάσει του άρθρου 75 παρ. 6 του Ν.3852/2010,  ως προς το 1ο και 2ο θέμα         λόγω της επιχορήγησης και της εξόφλησης μέχρι το τέλος του 2023, για το οφειλόμενο ποσό του α΄ εξαμήνου του 2023 και για το 3Ο θέμα πρέπει να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες, μετά και από την κατάθεση δικαιολογητικών ,  μέχρι και το τέλος του 2023.

Συνημμένα αρχεία των θεμάτων έχουν αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα του Δήμου Μοσχάτου -Ταύρου (http://www.dimosmoschatou-tavrou.gr).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

• Γενικό Γραμματέα