Οικονομική Επιτροπή 05/04/2023

Home > Αποφάσεις - Προσκλήσεις Συλλογικών Οργάνων > Οικονομική Επιτροπή 05/04/2023
31 Μαρτίου, 2023 15:37

Καλείστε στην 6η τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, που θα λάβει χώρα δια  ζώσης στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Μοσχάτου (Σολωμού & Κωνσταντινουπόλεως) στις 5 Απριλίου 2023 ημέρα Τετάρτη με ώραέναρξης  9:30 π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Λήψη απόφασης για την κατάρτιση εξωδικαστικού συμβιβασμού με την κ. Β…. Χ….. του …….. κατ΄αποδοχή αιτήματός της για αποκατάσταση υλικών ζημιών του αυτοκινήτου της από πτώση κλαδιών δέντρου.
  2. Υποβολή τριμηνιαίας έκθεσης εκτέλεσης του προϋπολογισμού Εσόδων – Δαπανών Δ’ τριμήνου 2022.
  3. Υποβολή για έγκριση υποχρεωτικής αναμόρφωσης του πίνακα στοχοθεσίας οικονομικών αποτελεσμάτων 2023 του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου.
  4. Υποβολή για έγκριση του ΟΠΔ οικονομικού έτους 2023  του Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου και των ΝΠ αυτών.
  5. Υποβολή εσόδων εξόδων μηνός Φεβρουαρίου έτους 2023.
  6. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου».
  7. Λήψη απόφασης επί του υπ΄αριθμ. 39/21-3-2023 εγγράφου του 3ου Γυμνασίου Μοσχάτου, περί αποδοχής δωρεάς από την Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, για τοποθέτηση αντιολισθητικού τάπητα και χρωματισμού του  γηπέδου μπάσκετ του 3ο Γυμνασίου Μοσχάτου.